Waterland Private Equity Investments, niezależny fundusz private equity zarządzający inwestycjami o wartości ponad 4 mld euro, z sukcesem zakończył publiczne wezwanie na akcje spółki Kredyt Inkaso. Aldgate Strategy Group pełnił rolę doradcy PR przy tej transakcji.

W wezwaniu ogłoszonym w lipcu br. Waterland skupił 7.911.380 akcji Kredyt Inkaso, stanowiących 61.16% w kapitale zakładowym. Holenderski fundusz oferował 25 złotych za akcje notowanej na warszawskiej giełdzie spółki w pierwszym okresie przyjmowania zapisów.

Przejęcie spółki Kredyt Inkaso, która należy do ścisłej czołówki firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce, był pierwszą platformą inwestycyjną funduszu w Polsce i największą inwestycją w tym regionie Europy.

Fundusz Waterland inwestuje w przedsiębiorstwa działające w różnych sektorach gospodarki takich jak przemysł farmaceutyczny, usługi związane z ochroną zdrowia, usługi ubezpieczeniowe, usługi IT, usługi wypoczynkowe i luksusowe, branża spożywcza, branża gier losowych oraz usługi związane ze zrównoważonym rozwojem. Do tej pory Waterland dokonał inwestycji w ponad 350 spółkach. Biura firmy znajdują się w Belgii, Holandii, Niemczech i w Polsce.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij